Kontakt

Telefónny kontakt: + 421 907 342 477

Vyhľadávanie nehnuteľností
-
- m2

 

Aj lístok v schránke môže naštvať...

...ale nemusí

 

11.2.2022 | Ing. Peter Matis, RSc.

 

Občas si nájdete v schránke lístok s textom: „Hľadám byt v tejto lokalite“. Lístok sa naschvál tvári tak, že ho píše človek, ktorý hľadá vlastné bývanie. Väčšinou to tak však nie je.

Lístočky zvyknú používať realitní makléri. Avšak len v ojedinelých prípadoch sa stane, že na lístku je napísané, že ide o realitného makléra alebo o realitnú kanceláriu. A tu je kameň úrazu.

Na technike lístočkov nie je nič zlé, pokiaľ by sa nevyužívala neférovým spôsobom.

Čo sa najčastejšie stane? Ak nájdete takýto lístoček a máte záujem predať napríklad byt, zatelefonujete na číslo z lístka a myslíte si, že voláte niekomu, kto kúpi váš byt. Na druhej strane sa ozve realitný maklér, ktorý sa vás snaží prehovoriť, že on je ten pravý, kto predá váš byt najlepšie a chce ho do ponuky alebo má záujemcu.

Text na lístku je naschvál napísaný tak, aby budil dojem, že ide o súkromnú osobu. Realitný maklér si začne obhajovať, že on to myslel tak, že hľadá byt pre klienta.

Podvod niekedy pokračuje tak, že s fiktívnym záujemcom (dohodnutým kamarátom) aj príde na obhliadku. Ten však nemá záujem, a preto vidí maklér dôvod na to, zobrať byt do ponuky.

Položte si otázku: Ako môže dopadnúť obchodný vzťah, kde ste od začiatku klamaný?

Ak si myslíte, že budete klamaný aj naďalej, máte pravdu.

 

Ako to robíme my? Držíme sa dvoch zásad:

1. označenie kancelárie - na lístočkoch, ktoré používame, si vždy nájdete informáciu, že sme realitná kancelária,

2. lístočky používame, iba keď máme skutočného, reálneho a nevymysleného klienta.

Je pravda, že nemáme také veľké množstvo volajúcich, aké by sme mali, keby sme sa hrali na kupujúceho. Ale volajúci nie sú po telefonáte sklamaní, nahnevaní a vedia, že od začiatku spolupráce sa bude s nimi jednať férovo, na rovinu a odborne.

 

 

Prečo sme sa rozhodli pracovať týmto spôsobom?

Nepodnikáme v realitnej oblasti chvíľu a chceme na realitnom trhu pôsobiť dlhodobo. Aj takýmto spôsobom si budujeme dobré meno.

Realitný trh vytvárame aj my a záleží od nás, ako bude vyzerať.